Warsztaty z cyklu „Kultour”

30 października 2020 uczniowie kl. 2B wzięli udział w kolejnych już warsztatach z cyklu „Kultour”. Jesteśmy bardzo dumni, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w ekskluzywnym gronie 10 klas w Polsce, które mają szansę uczestniczyć w tym cyklu spotkań. Dzisiejsze warsztaty próbowały odpowiedzieć na pytanie „Skąd się biorą wystawy?”.

Podczas warsztatów prowadzonych przez pracowników działów edukacyjnych Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki oraz Teatru Powszechnego w Warszawie uczniowie mieli wyjątkową okazję by wziąć udział w wirtualnej wycieczce po kulisach tych instytucji. Dowiedzieliśmy się jak na co dzień galeria sztuki radzi sobie z przechowywaniem, prezentacją oraz opracowywaniem tak dużej liczby dzieł sztuki. Dydaktyk teatru zaprosił nas do magazynu dekoracji, pracowni krawieckich oraz innych tajemniczych miejsc w teatrze.

W drugiej części warsztatów mieliśmy okazję w praktyce opracować techniczną realizację przykładowych działań artystycznych. Okazało się, że nasze pomysły w niczym nie odbiegały od pomysłów zawodowych kuratorów sztuki.

https://trwarszawa.pl/projekty/wydarzenie/n/kultour/


NASZE PLACÓWKI

 • Grupy Maluszkowe
  wiek: 12m - 2,5

  • Montessori Toddler School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Montessori Toddler School
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
 • PRZEDSZKOLA
  wiek: 2,5 – 5/6

  • Casa dei Bambini Warsaw Montessori
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
  • Casa dei Bambini Izabelin
   ul. Szkolna 16,
   05-080 Izabelin
   www
 • SZKOŁY
  wiek: 5/6 – 18

  • Warsaw Montessori School
   ul. Szwoleżerów 4,
   00-464 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori Middle School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori High School
   ul. Pytlasińskiego 13a,
   00-777 Warszawa
   www
  • Montessori Farm School
   Białka 155,
   21-300 Białka
   www