Warsztaty z cyklu „Kultour”

30 października 2020 uczniowie kl. 2B wzięli udział w kolejnych już warsztatach z cyklu „Kultour”. Jesteśmy bardzo dumni, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w ekskluzywnym gronie 10 klas w Polsce, które mają szansę uczestniczyć w tym cyklu spotkań. Dzisiejsze warsztaty próbowały odpowiedzieć na pytanie „Skąd się biorą wystawy?”.

Podczas warsztatów prowadzonych przez pracowników działów edukacyjnych Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki oraz Teatru Powszechnego w Warszawie uczniowie mieli wyjątkową okazję by wziąć udział w wirtualnej wycieczce po kulisach tych instytucji. Dowiedzieliśmy się jak na co dzień galeria sztuki radzi sobie z przechowywaniem, prezentacją oraz opracowywaniem tak dużej liczby dzieł sztuki. Dydaktyk teatru zaprosił nas do magazynu dekoracji, pracowni krawieckich oraz innych tajemniczych miejsc w teatrze.

W drugiej części warsztatów mieliśmy okazję w praktyce opracować techniczną realizację przykładowych działań artystycznych. Okazało się, że nasze pomysły w niczym nie odbiegały od pomysłów zawodowych kuratorów sztuki.