Wizyta w Dziennym Domu Pomocy Społecznej

W ostatnim czasie uczniowie z Pre-IB1 i Pre-IB2 odwiedzili DPS, w którym spędzili czas z seniorami na grze w kalambury, karty, domino oraz inne gry planszowe. Było to naprawdę wspaniałe spotkanie. Seniorom bardzo podobała się atmosfera i możliwość kontaktu z naszymi uczniami. Podopieczni domu pomocy społecznej byli zachwyceni nastolatkami – ich wdziękiem, życzliwością i energią. Jednym z najbardziej satysfakcjonujących aspektów pomagania seniorom jest możliwość wyciągania wniosków z ich życiowych doświadczeń. Starsze osoby mogą nierzadko podzielić się prawdziwym bogactwem opowieści, które niosą ze sobą mądrość dającą wyjątkowe spojrzenie na życie. Taki sposób spędzania czasu przynosi wiele korzyści: utrzymywanie aktywności psychicznej i fizycznej osób starszych oraz zapewnienie, że czują się one docenione i związane z najbliższą społecznością.

NASZE PLACÓWKI

 • Grupy Maluszkowe
  wiek: 12m - 2,5

  • Montessori Toddler School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Montessori Toddler School
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
 • PRZEDSZKOLA
  wiek: 2,5 – 5/6

  • Casa dei Bambini Warsaw Montessori
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
  • Casa dei Bambini Izabelin
   ul. Szkolna 16,
   05-080 Izabelin
   www
 • SZKOŁY
  wiek: 5/6 – 18

  • Warsaw Montessori School
   ul. Szwoleżerów 4,
   00-464 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori Middle School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori High School
   ul. Pytlasińskiego 13a,
   00-777 Warszawa
   www
  • Montessori Farm School
   Białka 155,
   21-300 Białka
   www