Międzynarodowy Dzień Tłumacza

W miniony piątek zgodnie z naszą wieloletnią tradycją świętowaliśmy w WMHS Międzynarodowy Dzień Tłumacza, w ramach którego gościliśmy w naszej szkole p. Annę Górecką – hungarystkę i tłumaczkę literatury węgierskiej. Pani Anna jest znana z doskonałych tłumaczeń zarówno poezji jak i prozy węgierskich klasyków, a także twórców współczesnych. Do autorów, których dzieła tłumaczyła należą m.in. Imre Kertész, Frigyes Karinthy, Lajos Parti Nagy, Anikó Polgár czy Géza Csáth.

Pani Anna wygłosiła fascynujący wykład, w którym przedstawiła uczniom najważniejsze kompetencje i umiejętności, jakie powinien posiadać dobry tłumacz. Rozmawiała także z uczniami o tym, jakie wyzwania stoją przed każdym tłumaczem i co czyni przekład dobrym i ciekawym.

Po spotkaniu uczniowie klas pre-IB mieli szansę wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, uczestnicząc w konkursie tłumaczeniowym, w którym ich zadaniem było dokonanie przekładu Sonetu 130 Williama Szekspira z angielskiego na wybrany język narodowy. 

NASZE PLACÓWKI

 • Grupy Maluszkowe
  wiek: 12m - 2,5

  • Montessori Toddler School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Montessori Toddler School
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
 • PRZEDSZKOLA
  wiek: 2,5 – 5/6

  • Casa dei Bambini Warsaw Montessori
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
  • Casa dei Bambini Izabelin
   ul. Szkolna 16,
   05-080 Izabelin
   www
 • SZKOŁY
  wiek: 5/6 – 18

  • Warsaw Montessori School
   ul. Szwoleżerów 4,
   00-464 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori Middle School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori High School
   ul. Pytlasińskiego 13a,
   00-777 Warszawa
   www
  • Montessori Farm School
   Białka 155,
   21-300 Białka
   www