W prawdziwym chemicznym laboratorium

W dniu 7 listopada 2023r. grupa naszych uczniów z klas IB1 i IB2 uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych na terenie Centrum Laboratoryjnego Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Tematem przewodnim zajęć było zastosowanie technik pomiarowych pozwalających na badanie oddziaływań promieniowania elektromagnetycznego (tj. światła nadfioletowego, widzialnego i podczerwonego) ze związkami chemicznymi. 

Uczniowie badali: w jakim stopniu okulary przeciwsłoneczne ochraniają nasze oczy przed szkodliwym promieniowanie UV, dowiedzieli się w jaki sposób można wyznaczyć zawartość związku w nieznanej próbce, a także poznali metodę pozwalająca na rozpoznawanie różnych związków organicznych. 

Podczas warsztatów uczniowie poznali nowoczesne techniki eksperymentalne stosowane w chemii oraz doświadczyli na czym polega praca laboratoryjna współczesnego chemika.

NASZE PLACÓWKI

 • Grupy Maluszkowe
  wiek: 12m - 2,5

  • Montessori Toddler School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Montessori Toddler School
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
 • PRZEDSZKOLA
  wiek: 2,5 – 5/6

  • Casa dei Bambini Warsaw Montessori
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
  • Casa dei Bambini Izabelin
   ul. Szkolna 16,
   05-080 Izabelin
   www
 • SZKOŁY
  wiek: 5/6 – 18

  • Warsaw Montessori School
   ul. Szwoleżerów 4,
   00-464 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori Middle School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori High School
   ul. Pytlasińskiego 13a,
   00-777 Warszawa
   www
  • Montessori Farm School
   Białka 155,
   21-300 Białka
   www