Międzynarodowy Dzień Tłumacza

W Międzynarodowym Dniu Tłumacza (30 września) w naszej szkole Warsaw Montessori High School przyjmowaliśmy wyjątkowego gościa, wybitnego poetę i tłumacza prof. Jerzego Jarniewicza, który wygłosił dla naszych uczniów wykład o meandrach pracy tłumaczy, różnicach pomiędzy językami narodowymi i trudnościach w dokonywaniu przekładów poezji.

To wyjątkowe spotkanie nabrało dla nas dodatkowego znaczenia, gdy dowiedzieliśmy się, że nasz gość dwa dni później został laureatem Nagrody Literackiej „Nike”. Z tego miejsca chcielibyśmy pogratulować Jerzemu Jarniewiczowi wspaniałej, nagrodzonej książki poetyckiej Mondo cane i życzyć dalszych sukcesów literackich oraz wytrwałości w propagowaniu wiedzy i popularyzowaniu tej niezwykłej i ważnej sztuki jaką jest sztuka przekładu.

NASZE PLACÓWKI

 • Grupy Maluszkowe
  wiek: 12m - 2,5

  • Montessori Toddler School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Montessori Toddler School
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
 • PRZEDSZKOLA
  wiek: 2,5 – 5/6

  • Casa dei Bambini Warsaw Montessori
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
  • Casa dei Bambini Izabelin
   ul. Szkolna 16,
   05-080 Izabelin
   www
 • SZKOŁY
  wiek: 5/6 – 18

  • Warsaw Montessori School
   ul. Szwoleżerów 4,
   00-464 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori Middle School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori High School
   ul. Pytlasińskiego 13a,
   00-777 Warszawa
   www
  • Montessori Farm School
   Białka 155,
   21-300 Białka
   www