Pierwsza w Polsce dwujęzyczna szkoła na farmie

Witamy w Montessori Farm School Folwark Białka

Z nieskrywaną dumą i satysfakcją pragniemy przedstawić Państwu niezwykłą szkołę, pierwszą w Polce dwujęzyczną szkołę na farmie z możliwością zamieszkania uczniów.

Montessori Farm School to projekt edukacyjny, w którym przedmioty akademickie, takie jak matematyka, biologia, chemia, fizyka, sztuka i nauki humanistyczne znajdują swoje rozszerzenie i praktyczne zastosowanie w codziennym życiu.  Szkoła, której nieodłączne składowe to farma ze zwierzętami, pola uprawne, ogród, sad, pasieka, dwa stawy, stolarnia i warsztat naprawczy, jest ciągłym źródłem studiów, zdobywania wiedzy i nabywania praktycznych umiejętności i kompetencji tak niezbędnych w samodzielnym, dorosłym życiu.

Uczniowie przez okres edukacji mieszkają na farmie, stając się nie tylko jej pełnoprawnymi mieszkańcami, ale także członkami społeczności, którą tworzą razem z mieszkającymi i pracującymi tam dorosłymi. Pod okiem najlepszych w swoich dziedzinach nauczycieli i specjalistów uczą się i pracują, odkrywając tym samym swoje umiejętności, a także role i miejsce w społeczeństwie. 

Dlaczego szkoła-farma jest odpowiedzią na potrzeby nastolatka / nastolatki?

Ponieważ zapewniamy:

 ·        doskonałe i bezpieczne warunki do nauki i pracy

·        indywidualne podejście do możliwości i potrzeb każdego ucznia, 

·        realizację programu szkolnego i przygotowanie uczniów do egzaminów w domowych warunkach

·        zrównoważoną edukację, czyli balans między nauką, pracą a wolnym czasem

·        naukę bez stresu versus motywacja, odpowiedzialność i samodyscyplina

·        odpowiednią ilość czasu na świeżym powietrzu – to ważne!

·        zdrową, ekologiczną kuchnię oraz posiłki o stałych porach.

·        jasno określone zasady, spójne z potrzebami rozwoju nastolatka

·        doświadczanie realnego życia poprzez zaangażowanie uczniów w obowiązki domowe i pracę na farmie

·        ustalony z uczniami limit czasu na korzystanie ze smartfonów i elektroniki

Nauka i mieszkanie poza domem nie tylko nie osłabia więzi nastolatka z rodzicem, a wręcz sprzyja ich zacieśnieniu. Uczniowie mieszkają na farmie od poniedziałku do piątku. Danie im przestrzeni na samodzielny rozwój w bezpiecznym otoczeniu, a okazanie im w ten sposób zaufania procentuje dojrzałością oraz umocnieniem się relacji między dziećmi i rodzicami.

Celem edukacji w naszej szkole jest nie tylko akademickie przygotowanie naszych uczniów, ale poprzez wspólne mieszkanie, pracę oraz rzeczywiste doświadczanie życia, wyposażenie ich w kompetencje i narzędzia tak niezbędne w podróży zwanej dorosłością.

Zapraszamy.

>> Formularz zgłoszeniowy<<<

Jeżeli macie Państwo dodatkowe pytania prosimy o kontakt z:

Małgosią Tarnowską

T: +48 539 697 025 E:   mfs@wmf.edu.pl

NASZE PLACÓWKI

 • Grupy Maluszkowe
  wiek: 12m - 2,5

  • Montessori Toddler School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Montessori Toddler School
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
 • PRZEDSZKOLA
  wiek: 2,5 – 5/6

  • Casa dei Bambini Warsaw Montessori
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
  • Casa dei Bambini Izabelin
   ul. Szkolna 16,
   05-080 Izabelin
   www
 • SZKOŁY
  wiek: 5/6 – 18

  • Warsaw Montessori School
   ul. Szwoleżerów 4,
   00-464 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori Middle School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori High School
   ul. Pytlasińskiego 13a,
   00-777 Warszawa
   www
  • Montessori Farm School
   Białka 155,
   21-300 Białka
   www