Dzień Otwarty w liceum

Wszystkich zainteresowanych rekrutacją do Warsaw Montessori High School na rok szkolny 2024/2025 zapraszamy na Dni otwarte, które odbędą się w następujących terminach:

• 17.02.2024  (tj. sobota) o godz. 10.00

Zainteresowanych wzięciem udziału w dniach otwartych uprzejmie prosimy o przesłanie drogą mailową (highschool@warsawmontessori.edu.pl) deklaracji chęci uczestnictwa w tym  wydarzeniu.

Do zobaczenia!

Od 2019 roku Warsaw Montessori High School (WMHS) oferuje maturę IBDP w Oddziale Międzynarodowym.

IB Diploma Program (DP) powstał w 1968 roku, aby zapewnić międzynarodową edukację uczniom mieszkającym w różnych krajach, kształtować ich postawy i wyposażyć w umiejętności pozwalające im lepiej zrozumieć złożoność świata. Program IB to ambitny i wyważony pod względem akademickim program dla uczniów w wieku od 16 do 19 lat.

W WMHS oferujemy następujące przedmioty w sześciu obszarach akademickich (zwanych grupami):

Grupa 1 – Język A (Język ojczysty)

Literatura: język polski (uczniowie mogą wybrać inny język ojczysty i uczyć się go poza szkołą); Język i literatura – język angielski (plus j. polski lub inny język)

Grupa 2 – Język obcy: język angielski B HL, niemiecki, francuski i hiszpański (SL, HL)

Grupa 3 – Jednostki i społeczeństwa: historia, geografia, psychologia i ekonomia

Grupa 4 – Nauki ścisłe/eksperymentalne: biologia, chemia i fizyka

Grupa 5 – Matematyka: matematyka teoretyczna (AA), matematyka stosowana (AI)

Grupa 6 – Sztuka: teatr i sztuki wizualne.

Uczniowie uczą się jednocześnie sześciu przedmiotów (trzech na HL i trzech na SL), na które składają się: dwa języki, jeden przedmiot z jednostki i społeczeństwa, jeden z matematyki, jeden z nauk ścisłych i jeden ze sztuki wizualnej lub z innego obszaru przedmiotowego należącego do pozostałych grup. Wszystkie przedmioty (z wyjątkiem języka angielskiego B) oferowane są na poziomie rozszerzonym (HL) i standardowym (SL).

Więcej informacji na temat Procedury rekrutacji do klasy pre-IB1